• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
5. Powiatowe Targi Edukacyjne - podsumowanie
         21 marca już po raz 5. odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne po patronatem Starosty Trzebnickiego pani Małgorzaty Matusiak. Nasza szkoła juz kolejny raz była gospodarzem tej imprezy. O jej popularności niech świadczy fakt, że w tym roku przywitaliśmy rekordową liczbę gimnazjalistów i ośmioklasistów. Odwiedziło nas ponad 800 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych powiatu trzebnickiego, to jest naprawdę imponującą liczba. Ofertę edukacyjną przedstawiły szkoły powiatowe: Powiatowy Zesół Szkół nr 2 i Powiatowy Zespół Szkół nr 1 z Trzebnicy, Powiatowy Zespół Szkół z Obornik Śląskich, Powiatowy Zespół Szkół ze Żmigrodu, Szkoła Specjalna ze Żmigrodu i Przyszpitalna Szkoła Podstawowa z Trzebnicy.
Stoiska szkół przyciągały uwagę bogatym wystrojem, ciekawymi aranżacjami i oczywiście "fachową obsługą" zainteresowanych nauką w wybranej szkole gimnzajalistów i ośmioklasistów. Również chętnie odwiedzają nas pracodawcy, którzy na swoich stanowiskach przedstawiają ofertę praktyk zawodowych dla uczniów szkół branżowych. Swoje stoiska miały firmy: Tarczyński S.A., Transmar, Jazda Polska, Piekarnia Jul-ka, Piekarnia i Cukiernia Dąbrowscy, Hotel Trzebnica, Studio fryzur Monaliza, Studio New Style, Pracownia Fryzjerska Marty Frąckowiak, Le Visage Reivitis Barber. Nasze targi oferowały również możliwość skorzystania z porad specjalistów z Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej, Powiatowego Urzędu Pracy czy też Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Trzebnickie oddziały banków przedstawiły ofertę produktów bankowych dla młodych klientów.
A teraz o naszych stoiskach. Największym powodzeniem cieszyła się jak zwykle kulinarna wyspa pełna przepysznych ciat, kanapek, kiełbasek i z czekoladową fontannną i to wszystko z przeuroczą obsługą (warto zerknąć na szkolnego FB). To oczywiście reprezentacja zawodów: kucharz, piekarz i cukiernik. Gimnazjaliści chętnie przystawali przy ciekawej ekspozycji dla przyszłych techników logistyków. Obok logistyków ofertę przedstawili ekonomiści i handlowcy z profesjonalną ekspozycją symulacyjnej firmy handlowej. Strategiczne miejsce zajęli informatycy z komputerami, na których rozgrywały się zacięte walki w CS`a i Warcraft`a i wszędobylskimi robotami programowalnymi. Nowością było stoisko technika grafiki i poligrafii cyfrowej. Nasze graficzki przedstawiły możliwości tabletów graficznych i swoje umiejętności graficzne. Zabawy było co nie miara podczas oglądania dowcipnych fotomontaży. Swoje stoisko zaprezentowali mechanicy pojazdów samochodowych, z tym, że ich Scania nie zmieściła się w hali sportowej. Na zwiedzanie wnętrza ciężarówki mechanicy zapraszani przy wejściu do hali. Zmieściły się za to motocykle, które jak zwykle wzbudzały duże zainteresowanie. Furorę zrobiły popisy naszych fryzjerów, fryzjerek i wizażystek. Oblegany był nasz barber i fryzjer Bartosz. Kolejka zainteresowanych usługami naszych mistrzów była długa. Punkt informacyjny był oblegany, hostessy dwoiły się i troiły, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i zdążyć z oprowadzaniem grup na naszej szkole. Nasza szkoła przedstawiła również przegląd osiągnięć uczniowskich - sportowych i zawodowych: Złote Sowy, puchary, medale, dyplomy. Dużo tego było.
Za zaangażowanie w organizację targów szczególnie dziękujemy uczniom klas 1TL1,1TL2, 1TIH, 1TI, 2TI, 2TEH, 2TL, 3TI, 3TL2, 4TI, 4TEH, 3D, 2B i ich opiekunom.
Wiemy już, że za rok spotkamy się ponownie na kolejnych 6. Powiatowych Targach Edukacyjnych. Zapraszamy!

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
Data : 8 czerwiec 2020
9
Data : 9 czerwiec 2020
10
Data : 10 czerwiec 2020
11
Data : 11 czerwiec 2020
12
Data : 12 czerwiec 2020
13
Data : 13 czerwiec 2020
14
Data : 14 czerwiec 2020
15
Data : 15 czerwiec 2020
16
Data : 16 czerwiec 2020
17
Data : 17 czerwiec 2020
19
Data : 19 czerwiec 2020
20
Data : 20 czerwiec 2020
21
Data : 21 czerwiec 2020
23
Data : 23 czerwiec 2020
24
Data : 24 czerwiec 2020
25
Data : 25 czerwiec 2020
27
28
29
30