• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko-Planeta
          Uczniowie PZS nr 2 uczestniczyli w XVII Edycji Konkursu „Eko-Planeta”, który prowadzony jest przy współpracy merytorycznej z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu. W roku szkolnym 2019/2020 wzięło udział 10 uczniów z klas 1TG i 1 Tin. W teście przeprowadzanym kategorii konkursowej „Żak” – najlepszy wynik uzyskał Krzysztof Michorczyk z klasy 1 Tin. Pozostali uczniowie również osiągnęli dobre wyniki. Test opracowany jest przy współpracy z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dotyczy wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska, zgodnie z obowiązującym programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników.
Uczniów przygotowywała pani Agnieszka Nurek.
Tydzień Edukacji Globalnej
          Nie szukajmy nadziei, szukajmy działania. Wtedy i tylko wtedy nadzieja przyjdzie. Proszę ludzi z całego świata, żeby zrozumieli, że politycy nas zawiedli. Nie możemy dłużej grać według tych samych reguł. Nasza planeta jest poświęcana, żeby bogaci ludzie w krajach takich, jak mój, mogli żyć w luksusie” - Greta Thunberg, wygłosiła podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach płomienne przemówienie dotyczące bagatelizowania przez polityków zmian klimatu. Od wystąpienia 15 letniej szwedki rozpoczęliśmy, w naszej szkole, Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem "Obudźmy się. To ostatni dla klimatu". To coroczne wydarzenie koordynowane przez Centrum Północ-Południe Rady Europy mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństw Europy na funkcjonowanie współczesnego świata oraz konsekwencji, które niesie ze sobą globalizacja. Klasa 3TEH przygotowała prezentację oraz filmy ukazujące problemy ówczesnego świata. Mamy 11 lat, żeby zatrzymać zmiany klimatu. Jeśli tego nie zrobimy, czeka nas katastrofa. Brzmi nieprawdopodobnie? To fakt, który trzeba przyjąć do wiadomości. W ostatnich latach nasiliły się ekstremalne zjawiska meteorologiczne i pogodowe, takie jak huragany, powodzie i grad. Wiedzą to wszyscy: od meteorologów po rolników . Każdy zalany dom i zniszczony przez grad sad to skutek pompowania do atmosfery gazów cieplarnianych. Wycinania lasów, betonowania koryt rzek i wyrzucania na śmietnik setek ton plastiku. A najsmutniejsze jest to, że ani politycy, ani przytłaczająca część opinii publicznej nie robi z tym nic. Zależało nam, aby w akcji wzięli udział prawie cała społeczność szkolna. To oni, tu i teraz oraz w przyszłości, muszą zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi świat. Polska młodzież uczestnicząca Młodzieżowym Strajku Klimatycznym domagała się m.in. zmiany źródeł energii i całkowitego odejścia od polityki węglowej. Łatwego dostępu do informacji konsumenckich. Wprowadzenia rzetelnych i aktualnych danych o zmianach klimatu do podstawy programowej w szkołach. Ale przede wszystkim chcą przyjęcia raportu działającego przy ONZ Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) jako podstawy wszelkich działań politycznych.  
V edycja Konkursu Ekologicznego Edukujemy - Pomagamy
          Nasza szkoła, po raz drugi, przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu w grupie POMAGAMY - wolontariusze. W tej kategorii placówka oświatowa wspiera działalność Fundacji dla Rodaka. Głównym jej celem jest zorganizowanie pomocy oraz przygotowanie warunków do powrotu Polaków z Kazachstanu do Ojczyzny. Środkiem do tego celu jest upowszechnianie znajomości języka polskiego, popularyzacja rodzimej literatury, praca Polaków na rzecz pomocy rodakom pozostającym poza granicami kraju. W konkursie przewidzianych jest 10 nagród specjalnych dla wolontariuszy o najmocniej bijących sercach bateryjnych, którzy oddali największą masę baterii w Polsce. Baterie zbiera pani Agnieszka Nurek.
III Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko – Ziemia
            26 lutego 2019 odbył się, w naszej szkole, III Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko – Ziemia. Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu trzebnickiego i przebiegał w trzech etapach: etap pisemny przygotowany przez Stowarzyszenie Oświatowe “Sowa”, test, który rozwiązywała drużyna, złożony był z 30 pytań zamkniętych, z pytań do drużyn przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej oraz kalambury. Do ostatniego pytania rywalizacja była zacięta.
LAUREACI KONKURSU: I miejsce – PZS w Obornikach Śląskich, II miejsce - PZS nr 1 w Trzebnicy – , III miejsce – PZS nr 2 w Trzebnicy.
Nasza drużyna: Michał- 3TL2, Marcel - 4TEH, Weronika - 4TEH, Angelika - 3TL2. Konkurs przygotowały panie Agnieszka Nurek i Anna Wasiluk we współpracy ze Stowarzyszeniem Oświatowym „Sowa”.

IV edycja Konkursu Ekologicznego Edukujemy - Pomagamy
           Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu w grupie POMAGAMY - wolontariusze. W tej kategorii placówka oświatowa wspiera działalność fundacji dobroczynnej - Stowarzyszenie „Po Pierwsze Rodzina”. Placówka zajmuje się rehabilitacją i edukacją dzieci niepełnosprawnych z przyczyn neurologicznych. W konkursie przewidzianych jest także 10 nagród specjalnych dla „Wolontariuszy” o najmocniej bijących sercach bateryjnych którzy oddali największą masę baterii w Polsce.
Baterie zbiera pani Agnieszka Nurek.

II Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko - Ziemia
       6 lutego 2018 w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko – Ziemia. Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu trzebnickiego i przebiegał w trzech etapach: etap pisemny przygotowany przez Stowarzyszenie Oświatowe “Sowa”, test, który rozwiązywała drużyna, złożony był z 30 pytań zamkniętych, z 50 pytań do drużyn przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej oraz kalambury. Do ostatniego pytania rywalizacja była zacięta. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka.
LAUREACI KONKURSU: I miejsce – PZS nr 2 w Trzebnicy, II miejsce – PZS w Obornikach Śląskich, III miejsce – PZS nr 1 w Trzebnicy..
Nasza drużyna: Weronika Mazur - 3TEH, Marcel Zdunek - 3TEH, Paulia Tarnowska - 4TE, Angelika Nowak - 2TL2.
Konkurs przygotowały panie Agnieszka Nurek i Anna Wasiluk we współpracy ze Stowarzyszeniem Oświatowym „Sowa”.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31